Vlasnik Konja Kasaca

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Vlasnik Konja Kasaca

Počalji  Informator taj Uto Okt 19, 2010 2:23 am

Na sva usta propagiramo da je Srpskom kasu potreban veci broj aktivnih ali i vlasnika posto bez kapitala vlasnika konja nema ni sporta na nekom vecem nivou.
Dogadjaj sa trkalista Velike Plane je klasican primer zastarelog sistema naseg udruzenja a posto smo i mi clanovi udruzenja znaci i mi smo deo necega sto u svojoj strukturi neotvara vrata za napred nego stojimo u mestu, zato moramo podhitno da reagujemo,Pitate se o cemu pricam evo:
Trener Toplica R. kaznjen sa 6 meseci suspenzije zbog nepojavljivanja na doping kontroli a
Grlo Staro Denim suspendovano zbog istog razloga sa 3 meseca zabrane na svim trkalistima, sta je problem? Problema ovde nema kod nas licno posto je kaznjeni trener prvo moj veliki prijatelj i drug ali zamislite sledece: Vlasnik konja ostavi svog konja u trening kod trenera(profs ili ne nebitno) i izmedju ostalih kostanja za vlasnika ide normalno i provizija od novca zaradjenog na trkama.Ako trener zeli da poveca svoje sanse za vecom zaradom provizijom mora da pobedjuje pa ona stara vazi ovde,radi cilja nema zabrane ili tako nesto!!! i sta se desava je to da kad tad mora da bude uhvacen za tkz. doping i naravno maksimalno kaznjen ALI SAD PITANJE? ZASTO KAZNJAVATI VLASNIKA KONJA KOJI JADAN SVAKI MESEC PLACA PANSION I STA SVE VEC TREBA DA SE PLATI ,DA LI JE KONJ MOGAO SAM DA SEBI TRPA SVE I SVASTA.
Sa ovakvim pravilima imacemo sve manje i vlasnika konja .Ovakvo pravilo vazi samo kod nas u Srbiji nema ga u pravilniku UETa a mi smo clanovu te iste organizacije, znaci podhitno moramo da preispitamo nasa pravila i da se prestupnici kaznjavaju sto rigoroznije ali i da pomognemo neduznima u slicnim situacijama

Informator

Broj poruka : 100
Datum upisa : 28.09.2010

Pogledaj profil korisnika http://www.kkzmaj.eu

Nazad na vrh Ići dole

Re: Vlasnik Konja Kasaca

Počalji  strucnjak taj Pon Jan 17, 2011 11:20 pm

Svuda u normalnim zemljama se vlasnici konja evidentiraju ili licenciraju i na taj nacin postaju clanovi udruzenja. Ta evidencija ili licenca nije dozivotna, nego u zavisnosti od ponasanja vlasnika i njegovih obaveza koje proisticu iz propisa udruzenja on moze biti kaznjen ili u krajnjoj istanci i iskljucen oduzimanjem licence ili brisanjem iz evidencije.

Kod nas ne postoji evidencija vlasnika, kao ni njihovo licenciranje. Kod nas vlasnici nisu clanovi udruzenja, nego su to nekakvi klubovi. Iz toga proistice da vlasnici ne postoje kao element funkcionisanja sistema i nemaju nikakave znacaj. Dakle ako neko ne postoji, onda ga je nemoguce kazniti. Logicno bi bilo kazniti klub, ako za to ima elementa, jer klubovi postoje po nasem statutu i oni su evidentirani tj. tvore UKSS. Nije mi jasno u konkretnom primeru zasto je vlasnik kaznjen, ali bilo kakve odredbe kaznene politike UKSS (statut i pravilnik) ne predvidjaju mogucnost da vlasnik grla bude kaznjen.

Da sam na mestu vlasnika, trazio bih od UKSS napismeno obavestenje ili resenje o razlozima kaznjavanja i po kom clanu statuta ili pravilnika je izrecena kazna. Pa bih na to ulozio zalbu, cisto da im dam malo materijala da rade nesto, a ne samo da cackaju nos.
strucnjak

Broj poruka : 7
Datum upisa : 17.01.2011

Pogledaj profil korisnika http://www.youtube.com/bataci

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu